Łączniki do konstrukcji drewnianych

Drewno jest dosyć specyficznym materiałem pochodzenia naturalnego. Jest jednak bardzo chętnie stosowane…
Łączniki do konstrukcji drewnianych
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

plyty-warstwowe-9Drewno jest dosyć specyficznym materiałem pochodzenia naturalnego. Jest jednak bardzo chętnie stosowane jako materiał budowlany, po pierwsze z uwagi na dostępność, po drugie zaś z uwagi na jego wysoką wytrzymałość. Każda konstrukcja dla długotrwałego i dobrze wykonanego połączenia poszczególnych jej elementów wymaga zastosowania najlepszej jakości łączników. W wielu wypadkach świetnym rozwiązaniem są wkręty do drewna, dzięki którym całość konstrukcji jest trwała.

Stosowane są również śruby, i tu też pojawić się mogą dodatkowe elementy, takie jak podkładki, bądź nakrętki, które stanowią dodatkowy element zabezpieczający i wzmacniający cała konstrukcję. Są stosowane w takich przypadkach między innymi w konstrukcjach dachowych, szalunku lub ścian o podłożu drewnianym. Przy wyżej wspomnianych akcesoriach stosowane są odpowiednie zabezpieczenia oraz termoizolacje, które w znaczący sposób wpływają na zwiększenie ich trwałości, to zaś niewątpliwie przekłada się na zdecydowanie wyższą jakość całości konstrukcji.

Pozostałe wpisy z tej kategorii tematycznej o architekturze:

Related Post

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Miska wisząca WC Catalano Zero 55 BEZRANTOWA 1VS55NR00, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Amplituner AV Yamaha RX-A750, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, laweta Golub-Dobrzyń, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, mezoterapia vivaderm, gabloty korkowe Paraga Centrum
top